Blog

УЧРЕЖДЕНИЕ ИНОСТРАННЫМИ ГРАЖДАНАМИ КОМПАНИИ В ТУРЦИИ

Posted by:

Турецкий «Закон № 4875 о прямых иностранных инвестициях» основан на принципе равного обращения и позволяет международным инвесторам иметь те же права и обязанности, которыми обладают местные инвесторы. Соответственно, международные инвесторы могут учреждать все типы компаний, указанные в Торговом кодексе Турции (ТКТ).

В этом контексте мы предоставим краткую информацию об общих характеристиках и процедурах создания коммерческих компаний, которые могут быть созданы в Турции в соответствии с турецким законодательством.

Вопросы, которые следует рассмотреть перед открытием компании:

 • Если партнером создаваемой компании является физическое лицо:

Необходимые документы:

 • Перевод паспорта, заверенный нотариусом
 • Идентификационный номер налогоплательщика
 • При наличии вида на жительство, нотариально заверенная копия вида на жительство
 • Нотариально заверенная доверенность на лицо (лица), уполномоченно(ы)е на учреждение компании, и
 • 2 фото на документы
 • В случае, если партнером учреждаемой компании является юридическое лицо:

Иностранные юридические лица могут учредить компанию, открыть филиал, представительство и стать партнером другого физического или юридического лица в Турции самостоятельно. Следующие документы необходимы для иностранных юридических лиц в процессе учреждения:

 • Свидетельство о торговом реестре головной компании
 • Для создания решение общего собрания учредителей должно быть подготовлено головной компанией
 • Идентификационный номер налогоплательщика
 • Доверенность на учреждение и получение потенциального налогового номера, полученная на имя юридического лица
 • Если юридическое лицо будет входить в совет директоров, заявление о подписи представителя, который будет действовать от его имени
 • Если в совете директоров будет выступать физическое лицо, то заявление о подписи физического лица
 • В обоих случаях письмо о принятии на должность уполномоченного лица извне компании
 • Все подготовленные документы должны иметь нотариально заверенный турецкий перевод, а также апостиль соответствующей страны.

Типы компаний:

 • Акционерное общество (хозяйственное общество с разделенным на доли участия капиталом)
 • Это акционерные общества, капитал которых определяется и делится на доли, где корпоративное юридическое лицо отвечает только за свое собственное имущество по своим долгам, а акционеры несут ответственность только за доли капитала, за которые они взяли обязательство, и только перед обществом.
 • Минимальная сумма капитала составляет 50 000 турецких лир.
 • Оно может быть учреждено как минимум с одним физическим или юридическим лицом.
 • Все его партнеры могут быть иностранными гражданами.
 • Нет требования, чтобы члены совета директоров были гражданами Турции и проживали в Турции.
 • Если все акционеры или члены Совета директоров будут иностранцами, оплаченный капитал компании должен составлять не менее 100 000 турецких лир для получения разрешения на работу.
 • Общество с ограниченной ответственностью
 • Это компании с капиталом, капитал которых определен и разделен на акции и которые несут ответственность только по своим долгам и своему имуществу.
 • Общество с ограниченной ответственностью может быть учреждено одним участником. Максимальное количество участников не должно быть выше 50.
 • Партнерами компании с ограниченной ответственностью могут быть физические или юридические лица.
 • Основной капитал общества с ограниченной ответственностью составляет не менее 10 000 турецких лир.
 • Партнеры не несут ответственности за долги компании, они обязаны только оплатить доли основного капитала, которые они взяли на себя, и выполнить дополнительные платежи и дополнительные обязательства по исполнению, предусмотренные в договоре компании.
 • Все его партнеры могут быть иностранными гражданами. Для директоров не требуется быть гражданами Турции или проживать в Турции.
 • Если партнеры или совет директоров будут состоять только из иностранных граждан, оплаченный капитал компании должен составлять не менее 100 000 турецких лир для получения разрешения на работу.

 Процедуры учреждения компаний:

При наличии всех необходимых документов, упомянутых выше, процедуры учреждения вашей компании в Турции будут выполнены нашим офисом.

0


About the Author:

Add a Comment

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.